fbpx

Sukienka – jak dobrać odpowiednią do swojej figury?

Każda kobieta jest wyjątkowa i każda jest inna. Nie ma jednak takiej, która by nie wyglądała pięknie w sukience. By osiągnąć jak najlepszy efekt, należy najpierw wybrać idealną stylizację. Jak zatem to zrobić? Dobierz sukienkę odpowiednią do swojej figury! Dzięki temu podkreślisz swoje atuty, a także ukryjesz to, co chcesz, by było ukryte. Poznaj style sylwetki i wybierz idealną sukienkę dla siebie.

Figura jabłko - okrągły brzuch

Figura jabłko charakteryzuje się krągłościami w linii talii i często dużym biustem. Jeśli posiadasz taką, nie decyduj się na sukienki oversize. Zamiast tego wybierz model, który podkreśli talię. Możesz postawić na formy tworzące optyczne wcięcia. Odpowiednie będą również te z odcięciem pod biustem. Takie fasony ładnie wydłużają talię. Warto także zastosować wciąż mało znany trik i wybrać sukienkę z odcięciem, z jaśniejszą górą i ciemniejszym dołem.

Figura gruszka - wąska talia, pełne biodra i uda

Jak dobrać sukienkę do figury gruszki? Musisz odciągnąć uwagę od dolnej części ciała. Wybierz model z dekoltem V lub zdobieniami przy nim. Ważne jest także, by sukienka u dołu była rozszerzana – sprawi to odczucie proporcjonalności sylwetki. Pamiętaj również, by nie wybierać zbyt krótkich sukienek. Staraj się, by sukienka nie była krótsza niż centymetr lub dwa nad kolano.

Figura klepsydra - szerokie ramiona i biodra a wąska talia

Taka figura powszechnie postrzegana jest, jako idealna. Proporcjonalność szerokości ramion i bioder oraz wcięcie w talii sprawiają, że kobiety z taką sylwetką świetnie wyglądają w sukienkach kopertowych. Jeśli możesz pochwalić się takimi proporcjami, wybierz sukienkę dopasowana typu bodycon. Rozkloszowane spódnice to też dobry wybór.

Figura prostokąta - szczupła sylwetka bez wcięcia w talii

Figura ta często jest też określana jako chłopięca. Jaką zatem sukienkę wybrać do tego rodzaju sylwetki? Postaw na kolor – w taki sposób, by podzielić sylwetkę na dwie części. W tej figurze jest słabo podkreślona talia.  Możesz ją zaznaczyć sukienką kopertową, wiązaną paskiem. Wąskie biodra możesz też ukryć w spódnicy w literze A.

Indywidualność kobiecych kształtów sprawia, że powstaje wiele typów sukienek. Jak zatem wybrać sukienkę odpowiednią do swojej figury? Rozpoznaj swój kształt wśród poszczególnych typów sylwetki i kieruj się powyższymi wskazówkami. Wtedy z pewnością wybierzesz odpowiednią dla siebie. Wówczas będziesz czuła się tak, jak wyglądasz – pięknie i stylowo!

Shopping Cart